Ozonowanie

Oferujemy usługę ozonowania z wykorzystaniem najwyższej klasy, bezpiecznych generatorów ozonu wyprodukowanych przez Laboratorium Naukowo – Wdrożeniowe KORONA. Po wykonanej usłudze ozonowania wystawiamy certyfikat oraz dokumentację. 

Zapraszamy do kontaktu poprzez tel. +48 604 731 504 lub mailowo: biuro@gramburgtravel.pl

Na czym to polega?

Do ozonowania pomieszczeń oraz pojazdów wykorzystujemy specjalne generatory ozonu, które uwalniają gaz w zamkniętej przestrzeni i całkowicie zwalczają szkodliwe substancje oraz eliminują je z pomieszczeń. Działa to na wirusy, a także bakterie czy alergeny.

Zaletą tego zabiegu jest to, że łatwo rozchodzi się po całym pomieszczeniu, także w trudno dostępnych miejscach. Przydatność ozonowania została potwierdzona przy poprzedniej epidemii SARS. O skuteczności zwalczania wirusów poprzez ozonowanie donosił już artykuł z 2008 roku, zamieszczony w amerykańskiej narodowej bibliotece medycznej. Autorzy stwierdzili, że ozon jest obiecującą metodą inaktywacji wirusów na powierzchniach, a odsetek przeżywalności wirusów na powierzchniach spadał wykładniczo wraz ze wzrostem dawki ozonu.

Ozonowanie pomieszczeń

Ozonowanie pomieszczeń użyteczności publicznej powoli staje się standardem. Ozonowanie jest uznawane przez Sanepid za proces dezynfekcyjny.

Proces ozonowania powietrza w pomieszczeniu, dezynfekujemy wszystkie powierzchnie, w tym klamki, wykładziny, meble oraz wszystkie przedmioty znajdujące się w pomieszczeniu.

Oferowana przez nas usługa przynosi wymierne oszczędności finansowe oraz korzyści zdrowotne, gdyż pozwala to ograniczyć ilości stosowanych środków chemicznych.
Ozonowanie znacząco skraca czas niezbędny do wykonania dezynfekcji i jest skuteczniejsze niż samodzielnie przeprowadzona dezynfekcja środkami chemicznymi. Jest to jeden z lepszych procesów dezynfekujących dla wszelkiego rodzaju pomieszczeń zamkniętych.

Ozonowanie pojazdów

Ozonowanie jest jedną z najskuteczniejszych metod dezynfekcji pojazdów. Proces ten zabija między innymi grzyby, zarodniki, pleśnie, roztocza oraz wirusy. Przeprowadzając ozonowanie pojazdu, automatycznie zostaje poddana procesowi odgrzybiania klimatyzacja.

Kolejną zaletą ozonowania pojazdów jest usunięcie wszystkich zapachów, w tym dym papierosowy, pot, stęchlizna. Nie jest to proces maskujący, lecz trwale usuwający nieprzyjemne zapachy.

Ozon usuwa wszelkie zapachy (np. dym papierosowy, stęchlizna, pot, zapachy odzwierzęce, zapachy po środkach czyszczących).

Ozonowanie GRAMBURG , ozonowanie starogard gdański , ozonowanie stg, ozonowanie skarszewy , dezynfekcja, pojazdów , dezynfekcja pomieszczeń
Ozonowanie GRAMBURG , ozonowanie starogard gdański , ozonowanie stg, ozonowanie skarszewy , dezynfekcja, pojazdów , dezynfekcja pomieszczeń

Co ozonujemy?

  • budynki prywatne – mieszkania, domy, piwnice
  • budynki oświatowe – szkoły, przedszkola, żłobki
  • budynki publiczny – urzędy, instytucje publiczne
  • budynki firmowe – biura, magazyny
  • hotele, pensjonaty
  • restauracje, kawiarnie, bary, sklepy
  • siłownie, szatnie, kluby
  • gabinety medyczne, salony fryzjerskie
  • pojazdy osobowe, dostawcze, kampery, jachty
Koszt ozonowania jest ustalany indywidualnie, w zależności od dezynfekowanej powierzchni oraz celu dezynfekcji.